Červenec 2009

Rozhovor s Rolling Stone

28. července 2009 v 10:19 | Jannica |  Rozhovory
Tak jsem se odhodlala a celé to přeložila:) Není to dlouhý, ale práci to dá, už celý den nechci angličtinu ani vidět, ani slyšet (to bude problém) :D


"Mám rád názvy dílů The Umbrella Academy více, než než názvy mých songů," Gerard Way se v sobotu odpoledne ohlásil v panelu (Jako týmu, pozn.překl.) na Comic-Con International. "Postoupily. Neznám nic lepšího, než pojmenovávat kapitoly z Umbrella Academy." Frontman My Chemical Romance, Way, je také dlouhou dobu komiksovým fanouškem - zmínil se, že málem zešílel, když viděl minulou noc Jeff (Bone) Smitha a básnil o Robertu Kirkmanovi a The Walking Dead od Charlie Adlard ("Nevěděl jsem, že se můžete dotýkat zombies. Bude to za dobrých pět deset let, než někdo jiný udělá zombie komiks.")

Samozřejmě, Way v posledních pár letech také vyhrál ocenění v kategorii comics writer.
V přeplněném panelu je teď každoroční Comic-Con tradice, že představí dvě nové komiksové knihy, na kterých pracuje: Třetí miniserie Umbrella Academy, pojmenována Hotel Oblivion a nakreslená Braziským umělcem Gabrielem Bá, a nová série pojmenována The True Lives of the Fabulous Killjoys, kterou nakreslila Becky Cloonan (Demo). Way mluvil k Rolling Stone o novém komiksu stejně dobře jako o nynějším postupu nové nahrávny MCR.


Co je příběh s The Fabululous Killjoys?

Je to napsánou mnou a mým co-creatorem Shaunem Simonem. On byl klávesista ve Frankově první skupině, je to náš dobrý přítel, byl náš merch guy. Myslím, že hodně nápadů, se kterými jsme přišli před kapelou jsou dokončené v Killjoys.


Jako co?

Jako představa vyjížďky z dětského hřiště do části pouště se zjištěním, že je to hřbitov, protože zde zemřelo dětství . Věc, kdy říkáme jeden druhému - jeď okolo. Ale je to z perspektivity gangu, protože to v podstatě mladá kapela je. V určitém bodě přestanete být gangem, ale navždycky vás pronásleduje ten pocit. Chcete ho zpátky.


Jaké bylo pracovat s Becky Cloonan?

Je působivá. Když jsem o ní poprvé mluvil, poslala mi náčrtek Rachel, jedné z postav, a já věděl, že musí být výtvarníkem knihy. Skvělá věc na ní je, že přišla z tohoto světa. Šla do SVA, a začala dělat propagační letáky na show pro GBGBs - viděla kapely a šla do shows.V tomhle směru je velmi punk rocková a její kresby mají energii jako má punková show.


Mluvil jsi o hlavním plánu The Umbrella Academy; kde dostal Hotel Oblivion první obraz?

Táhne se to pryč od toho, co lidé pokládají za superhrdinský komiks, a komiks, který takový je. Je to spoušť důležitých událostí, které se tam musí stát. Jsem pro to velmi nadšený.


Co se děje s novým albem My Chemical Romance?

Řekl bych, že jsme tak v půlce. Brendat [O'Brien] je ten typ producenta, který opravdu rád dělá víc věcí najednou, takže my trackujeme a on chodí napříč mísností a mixuje. Je to proces, ve kterém je každý po celý čas zapojený. Všechny písničky jsou od sebe úplně odlišné, ale jedna, ze který jsem nadšený se jmenuje "Death Befor Disco". Má to úplně odlišný zvuk pro kapelu - je to anti večírkový song se kterým se ale dá pařit. Nemůžu se dočkat, až to lidi uslyší. Textově nás to přeneslo zpět k té vynikající fikci z prvního alba. Myslím, že jsme napsali naše "Born to Run", a já jsem z toho nadšený. Pro mě se stal tím nejlepším songem, který jsme kdy napsali - je to můj oblíbený song od MCR.Fotka Bandit a Lyn! (teď už fakt) :)

27. července 2009 v 20:55 | Jannica |  News
zdroj: Ms.Revenge - díky:)


Tak tady je konečně pravá, nefalšovaná fotka Bandit Lee Way:)
Nevěděla jsem, že je Halloween, ale budiž :D V rodině Way jsou zkrátka všichni ujetý na netopýry.


To, co se převléklo za Donnu Lee Way je Mikeyho pes :D

Comic Con 2009

27. července 2009 v 8:51 | Jannica |  News

Tady mu to celkem sluší.. jak se směje:)

Na letošním Comic Conu Gerard poprvé představil svůj nový projekt a to komiks s názvem "The True Lives of the Fabulous Killjoys". Spolutvůrci budou Shaun Simon a Becky Cloonan. Gerard prozrazuje - "Bude to o klukovi, který chce zpátky svou desku Ramones. Takže něco úplně jiného než 'The Umbrella Academy'. (To nám toho řekl, já to vůbec nepochopila).

Třetí série TUA se bude jmenovat "Hotel Oblivion", Gerard podle všeho sám neví, jak se bude vyvíjet. Datum vydání také nebylo určeno, ale mohlo by to být tak koncem roku. Gerard: "Je to teď takový bod, kde můžeme s Umbrella Academy zažít mnohem víc legrace." Série nám ukáže, jaký "extra sadista a padouch byl Hargreeves"
Tady máte něco o TUA a tady o tom novém komiksu. Kdyžtak přeložím, jestli si najdu čas:)


A něco o natáčení TUA: "Myslím, že se to natočí, ale pokud se tak nestane, bolet mě to nebude."
Koho by rád do filmu obsadil: "Byl bych radši, kdyby v tom hráli zkušenější herci jako třeba Adrien Brody nebo Winona Ryder. Myslím ale, že Universalu se komiks líbil, protože do něj můžou obsadit někoho mladýho. Mně postačí, když to bude někdo šikovnej, nechci někoho, kdo je zrovna v kurzu, ale v roli Séanceho by se mi líbil ten chlápek, co hrál v Batmanovi Scarecrowa . Jako Vanyu bych si pak představoval Anne Hathaway."

Další rozhovory zde a zde (Vice Magazin). Toho už mám na překlad nějak moc, tak nevim :/Tady máte ještě rozmazanýho Gerarda na závěř:

SDCCsigning2009


S Jill Thompson. Vypadá tu divně:D

gandjill

Odjíždím

10. července 2009 v 14:36 | Jannica |  Moje kecy
Chci oznámit, že zejtra jedu pryč a vracím se až 25, nebo 27 (to ještě ani nevim), tak mě tu delší dobu ani nečekejte. Možná přednastavím nějaký články, ale nejspíš to nestihnu.
Tak se mějte hezky a užívejte si pořádně prázdiny:)

Mikey píše:

10. července 2009 v 8:15 | Jannica |  News
Sorry about my recent lack-of-blogging. We have been trapped inside of an honest to goodness rock and roll vortex. These past few weeks, we have been hammering away at our fourth album in a "secret" "underground" "subterranean" studio. Part of me wants to spill all the details, song titles, subliminal messages, blazing solos etc etc but that would be no fun at all. Where's your sense of adventure? I think that if you wait just a little bit longer that you'll thank me for it in the end. Just a little bit longer..

Překlad:
Promiňte za ten nedávný nedostatek blogování. Byli jsme uvěznění v upřímném a dobrotivém, rock and rollovém víru. Těchto posledních pár týdnů jsme bušili do našeho čtvrtého alba v "tajném" "podzemním" "skrytém" studiu. Část mně chce vypilovat všechny detaily, názvy písniček, podvědomé zprávy, žhavá sóla atd atd, ale tohle nemusí být úplně zábavné. Kde je váš smysl pro dobrodružství? Myslím, že když počkáte o trochu déle, tak mi za to na konci poděkujete. Jenom o trochu déle..


Vegetarián...?

9. července 2009 v 21:04 | Jannica |  F-fotky
No, nikdy jsem mu nevěřila, že je to s tim jeho vegetariánstvím tak horký a tohle mě v tom akorát tak utvrzuje. Nebo myslíte, že má hambáč ze sóji? :D


Frank Anthony Thomas Iero Junior :)

9. července 2009 v 13:40 | Jannica |  F-fotky
Zavzpomínejme si:)

Pan umělec:)

9. července 2009 v 12:31 | Jannica |  Gerard - samostatné fotky

Gerard - fotky

9. července 2009 v 10:38 | JannicaSamostatné fotky (po jedné)
With - s fans apod.


Official - photoshoty, profesionální fotky


Od Mikeyho - obrázky z oficiálky:)

9. července 2009 v 9:31 | Jannica |  News
"This maaaagic moment" (No jo, je to šmírák:D)"Můj kamarád v National Geographic dělá sladké fotky prasete v jejím přírodním prostředí" (Nechci šťourat, ale jak to myslel s tim prasetem? Já mám ta to, že tohle jsou mroži:)))


Tohle je dokonalý:)

Z Filteru

8. července 2009 v 22:07 | Jannica |  News
Z nového vydání časopisu Filter, článek "200 nejlepších alb roku 2000-2009". My Chem jsou na 45. místě s The Black Parade:) Podle mě by si zasloužili ještě víc, ale nevadí...

"Ať už si o fenoménu emo myslíte cokoliv, jednu věc mu upřít nelze - dal světu minimálně jednu vynikající kapelu, jejíž vliv sahá daleko za rámec žánru. Muzikálový charakter příběhu o umírajícím pacientovi, který se třetím albem MCR prolíná, kapele sedí. Stejně jako muzikantské "výlety" k vzorům, jako jsou Queen, Pink Floyd nebo Smashing Pumpkins. Jedinou skvrnou na desce je sebevražda třináctileté Hannah Bond, která si to celé nějak špatně vyložila..."

Sound Advice Amhitheater - 10. 8. 2007 Project Revolution

4. července 2009 v 22:17 | Jannica |  Fotky Live
Převážně teda Gerardovy fotky a párkrát je tam Ray.
Ale Gmu to tam docela sluší:)


Some wallpapers

2. července 2009 v 22:12 | Jannica |  Grafika
Dala bych jich asi víc, ale na blog se vejde obrázek jenom do 400kb. Většina měla bohužel víc (a zrovna ty nejhezčí), takže jich je jen pět. No, zkusim to ještě nějak vymyslet, je škoda, že to nejde.

Harvey Awards 2009

2. července 2009 v 21:30 | Jannica |  News
Tentokrát je The Umbrella Academy nominována ve třech kategoriích:

Best Artist - (Gabriel Bá)

Best Colorist - (Dave Stewart)

Best counting or limited series

Kdyžtak odkaz na tu stránku tady:)